Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Εξωτερικός Πωλητής Τεχνικών Έργων Δημόσιου και Ιδιωτικού Τομέα

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΒΙ.ΠΕ ΣΕΡΡΏΝ | ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Στην ACA LIGHTING APOSTOLIDIS Group μετράμε ήδη 60 χρόνια επιτυχημένης πορείας στην εμπορία και παραγωγή φωτιστικών σωμάτων και ηλεκτρολογικού υλικού. Έχουμε αναπτύξει ένα δίκτυο συνεργατών πανελλαδικά και σε 36 χώρες του εξωτερικού, παρέχοντας σε επαγγελματίες του κλάδου, λύσεις ποιότητας και υψηλής προστιθέμενης αξίας.

Στο πλαίσιο της δυναμικής μας ανάπτυξης, αναζητούμε
Εξωτερικό Πωλητή Τεχνικών Έργων δημόσιου και ιδιωτικού τομέα
με έδρα τις Σέρρες

Περιγραφή Θέσης:

  • Παρουσίαση, προώθηση και πώληση προϊόντων/ υπηρεσιών χρησιμοποιώντας στέρεα επιχειρήματα σε Δήμους και τεχνικές εταιρείες.
  • Καθιέρωση, ανάπτυξη και διατήρηση θετικών σχέσεων με τους Δήμους / πελάτες
  • Προσέγγιση των Δήμων μέσω απροειδοποίητων τηλεφωνημάτων
  • Επίσπευση της επίλυσης των προβλημάτων και των παραπόνων του πελάτη για μεγιστοποίηση της ικανοποίησης
  • Επίτευξη συμφωνημένων στόχων πωλήσεων και αποτελεσμάτων σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα
  • Συντονισμός της προσπάθειας πώλησης με μέλη της ομάδας και άλλα τμήματα
  • Ανάλυση της δυναμικής της περιοχής/αγοράς, παρακολούθηση πωλήσεων και εκθέσεις κατάστασης
  • Παροχή στη διοίκηση εκθέσεων σχετικά με τις ανάγκες των πελατών, τα προβλήματα, τα συμφέροντα, τις ανταγωνιστικές δραστηριότητες και τις δυνατότητες για νέα προϊόντα και υπηρεσίες.
  • Διαρκής ενημέρωση για τις βέλτιστες πρακτικές και τις τάσεις προώθησης
  • Διαρκής βελτίωση μέσω σχολίων ανατροφοδότησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως πωλητής
  • Εξαιρετική γνώση MS Office
  • Ισχυρό κίνητρο και εστίαση στον στόχο
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία, τις διαπραγματεύσεις και τις πωλήσεις
  • Δεξιότητες ορισμού προτεραιοτήτων, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα δημιουργίας και πραγματοποίησης παρουσιάσεων προσαρμοσμένων στις ανάγκες του κοινού
  • Δεξιότητες διαχείρισης σχέσεων και ανοιχτός στα σχόλια ανατροφοδότησης
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ομαδικότητα.
  • Εχεμύθεια
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά τους άρρενες υποψήφιους)

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα – Παρασκευή)
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και δυνατότητες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.