Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2024

Υπεύθυνος Χημείου (Χημικός - Χημικός Μηχανικός)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είμαστε μια οικογενειακή εταιρεία παραγωγής και διανομής των εξειδικευμένων χημικών προϊόντων του κατασκευαστικού κλάδου :οικοδομικών και βιομηχανικών χρωμάτων, βερνικιών,  τεχνικών και χρωματιστών spray,  στεγανωτικών και συγκολλητικών υλικών

Τα προϊόντα μας είναι γνωστά στην αγορά με τα brands : MERCOLA, SWAN, MINOS και PGP

Με ιστορία από το 1955 είμαστε μία από τις παλαιότερες εταιρείες του κλάδου με συνεχή ανάπτυξη.

Ζητείται Χημικός ή Χημικός Μηχανικός με προϋπηρεσία σε βιομηχανία του κλάδου μας, ώστε να αναλάβει ώς υπεύθυνος του χημείου της εταιρείας μας.

Αρμοδιότητες

  • Καθημερινός ποιοτικός έλεγχος παραγόμενων προϊόντων, καθώς και συμπλήρωση αντίστοιχων εγγράφων ελέγχων - μετρήσεων. (σύστημα διαχείρισης παραγωγής κατά ISO)
  • Έλεγχος των προδιαγραφών νέων και υφιστάμενων Α’ Υλών
  • Έρευνα και Ανάπτυξη (RnD) νέων και υφιστάμενων προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανική εταιρεία του κλάδου[ χρωμάτων- βερνικιών - σπρεϊ - στεγανωτικων -συγκολλητικών υλικών-  δομικών υλικών ]
  • Πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού
  • τεχνική αντίληψη & καλή γνώση στη χρήση εξοπλισμού χημικού εργαστηρίου.
  • Γνώση Η/Υ και προϊόντων MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Επικοινωνιακή/κος
  • Διαχείριση και επίλυση προβλημάτων (σε συνεργασία με τον Γενικό Διευθυντή)
  • Οργανωτικές Ικανότητες

Παροχές

  • Θέση εξαιρετικής προοπτικής
  • Υψηλές μισθολογικές απολαβλες + bonus
  • Έξοδα μετακίνησης, smartphone, tablet, laptop
  • Οικογενειακό - φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση