Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/09/2022

Project Manager - Network

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία HTELCO ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ A.E. με έδρα την Θεσσαλονίκη, είναι πάροχος τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, διαθέτει ιδιόκτητο δίκτυο ασύρματης πρόσβασης και δραστηριοποιείται στο χώρο της παροχής ολοκληρωμένων λύσεων υπηρεσιών internet.

Στη συνεχή προσπάθεια της εταιρείας να αναπτύξει το δίκτυό της, αναζητά άμεσα PROJECT MANAGER σε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα για πλήρη απασχόληση ή ως εξωτερικός συνεργάτης, με επαγγελματική εμπειρία στον κλάδο των Τηλεπικοινωνιών.

Καθήκοντα:
  • Σχεδιασμός, οργάνωση και έλεγχος υλοποίησης έργων
  • Συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα και τους εξωτερικούς συνεργάτες
  • Διαπραγμάτευση με τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους
  • Αναφορά και κλιμάκωση ζητημάτων στη διοίκηση
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με τρίτους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης στο πεδίο των Τηλεπικοινωνιών
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια σταθερή εργασιακή εμπειρία στον τομέα των Τηλεπικοινωνιών
  • Γνώσεις στα δίκτυα νέας γενιάς, Ευρυζωνικά Δίκτυα, NGN (FTTX)
  • Γνώση χειρισμού προγραμμάτων Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές, διαπροσωπικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Νοοτροπία ανάπτυξης και προθυμία εκμάθησης νέων τεχνολογιών
  • Δημιουργική και αναλυτική σκέψη, οργανωτικές ικανότητες
  • Αυστηρή τήρηση προθεσμιών & χρονοδιαγραμμάτων
  • Προσανατολισμός στην επίλυση προβλημάτων και ικανότητα σκέψης “out of the box”

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει δεξιοτήτων
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης