Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2024

Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία Xlarge που δραστηριοποιείτε στον χώρο των ψηφιακών εκτυπώσεων ζητά πωλητή χονδρικής B2B για τον νομό Αττικής για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες / ρόλος θέσης :

  • Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας.
  • Σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Χαρτογράφηση της αγοράς και αναζήτηση νέου πελατολογίου
  • Εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας
  • Οικοδόμηση μακροχρόνιων συνεργασιών
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στον κλάδο τρων εκτυπώσεων θα θεωρηθεί προσόν
  • Θα εκτιμηθεί πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση των προγραμμάτων MS Office
  • Δίπλωμα Β’ κατηγορίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών απαραίτητη
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Ανταγωνιστικό και δυναμικό περιβάλλον που παρέχει ευρεία γνώση και εμπειρία
  • Σταθερές αποδοχές
  • Βonus επίτευξης στόχων
  • Κάλυψη εξόδων κίνησης και ταξιδίων
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Αυτοκίνητο