Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/11/2020

Area Business Development Executive

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε πάθος με τις πωλήσεις και την επίτευξη στόχων, έχετε εμπειρία σε πωλήσεις υπηρεσιών, και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε καταξιωμένη εταιρία Leader στον κλάδο της, όπου θα μπορείτε να αποδώσετε και να εξελιχθείτε, τότε αυτή η θέση Area Business Development Executive είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών μέσω ανάπτυξης δικτύου πελατών και συνεργατών
  • Άριστη γνώση του ανταγωνισμού και του πελατολογίου και διαχείριση αυτού
  • Υποστήριξη και καθοδήγηση των πελατών
  • Παρακολούθηση και τήρηση της εμπορικής και τιμολογιακής πολιτικής
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing
  • Προϋπηρεσία 3-5 έτη, σε ανάπτυξη πωλήσεων και ιδανικά στον κλάδο των υπηρεσιών ή της ενέργειας ή των τηλεπικοινωνιών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων γραφείου, MS Office, CRM, ERP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσήλωση σε στόχους
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Επαγγελματισμός, ευγένεια και ευελιξία
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Μισθός και Bonus επίτευξης στόχου
  • Extra ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, laptop
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός του οργανισμού