Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/03/2024

Sales Representative B2B (Θεσσαλονίκη)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό γνωστής εταιρείας στον κλάδο του φωτισμού & της ηλεκτρολογιας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Sales Representative B2B
(Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης:
  • Ανάπτυξη και διαχείριση του υπάρχοντος πελατολογίου σε συγκεκριμένη γεωγραφική περιοχη εντός & εκτός Θεσσαλονίκης
  • Λεπτομερής ανάλυση των προϊόντων ευθύνης με το κατάλληλο επίπεδο επιστημονικής & εμπορικής επιχειρηματολογίας
  • Επιθυμητή εμπλοκή & γνώση προϊόντων ΑΠΕ- Φωτοβολταϊκών Συστημάτων
  • Επικοινωνία και δημιουργία άριστων σχέσεων με τους πελάτες & διερεύνηση των αναγκών τους
  • Διαμόρφωση νέων συνεργασιών
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/-η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση εξωτερικών πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες & πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και διάθεση για εργασία
  • Υπευθυνότητα και διαχείριση χρόνου
  • Ευελιξία ταξιδιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Company car