Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Πωλητής / Πωλήτρια Χονδρικής - B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η LOGIGRAF ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΕ, εκτυπωτική & εισαγωγική εταιρία επώνυμων προϊόντων που δραστηριοποιείται στο χώρο των βιβλιοπωλείων, ειδών δώρων και e-shop, ζητά πωλητή ή πωλήτρια χονδρικής για την κάλυψη και περαιτέρω ανάπτυξη του πελατολογίου της στην επαρχία.

Αρμοδιότητες:
  • Επίτευξη εταιρικών στόχων, επικοινωνία, διαχείριση & ανάπτυξη δικτύου χονδρικής σε επαρχία μέσω επισκέψεων με βάση την εμπορική πολιτική της εταιρίας
  • Ανεύρεση νέου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του, εφόσον χρειάζεται
  • Διατήρηση και ανάπτυξη υπάρχοντος πελατολογίου
  • Τοποθέτηση και ανάπτυξη νέων προϊόντων
  • Κλείσιμο λογαριασμών
  • Feedback αγοράς & ανταγωνισμού
  • Καλλιέργεια & διατήρηση καλών σχέσεων
  • Ταξίδια σε περιοχές της ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις χονδρικής-Β2Β
  • Προϋπηρεσία στον χώρο του βιβλιοχαρτοπωλείου (θα ληφθεί υπόψη)
  • Καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Office. (ειδικά excel )
  • Εμπειρία σε συστήματα ERP-CRM (επιθυμητό)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην επαρχία & διανυκτερεύσεις
  • Διάθεση για δουλειά με έμφαση στο αποτέλεσμα
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Οργάνωση και διαχείριση χρόνου
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητα χειρισμού εκτάκτων αναγκών
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Αποδοχές (Μισθός - Bonus)
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο - tablet
  • Εκπαίδευση