Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/2/2021

Μηχανολόγος/Ηλεκτρολόγος Μηχανικός (Ενεργειακής Κατεύθυνσης)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Μηχανολόγος / Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Ενεργειακής κατεύθυνσης για την ανάπτυξη προϊόντων / τεχνολογιών βελτίωσης της ενεργειακής απόδοσης κτιρίων, σε R&D εταιρεία στα Βόρεια προάστια.

Καθήκοντα θέσης:

  • Μελέτη και σχεδιασμός νέων προϊόντων / τεχνολογιών ενεργειακής βελτίωσης κτιριακών δομών (energy efficient improvement) ή/και βελτίωση των υπαρχόντων.
  • Μελέτη και σχεδιασμός μεθόδων παρακολούθησης της ενεργειακής απόδοσης (energy efficiency monitoring)
  • Υποστήριξη σε πειραματικές ή/και πιλοτικές μεθόδους ποιοτικών ελέγχων των συστημάτων ενεργειακής βελτίωσης.
  • Υποστήριξη προγραμματισμού αυτοματισμών smart home / appliances.
  • Υποστήριξη οργάνωσης και υλοποίησης πιλοτικών R&D προγραμμάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών
  • Απαραίτητη η γνώση ΚΕΝΑΚ και προγραμμάτων ενεργειακών μοντελοποίησης (energy efficiency modelling)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε Ευρωπαϊκά ερευνητικά προγράμματα
  • Διάθεση για εργασία με συνέπεια, ομαδικότητα, μεθοδικότητα και αποτελεσματικότητα
  • Απαραίτητη προϋπόθεση συνεργασίας η κατοχή ΔΠΥ

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων