Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/11/2020

Τεχνικός / Μηχανικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ζητείται Τεχνικός / Μηχανικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών σε εταιρεία κατασκευής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση Τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού (Antennas, RRU, BBU, Fiber optic, DC Cable) σε εγκαταστάσεις σταθμών βάσης κινητής τηλεφωνίας σε εργα στην Ελλάδα (αναλόγως της επιθυμίας των υποψηφίων υπάρχουν και θέσεις στο εξωτερικό -Γερμανία)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής ηλεκτρολόγων, ηλεκτρονικών, μηχανολόγων ή άλλο τεχνικής κατεύθυνσης (ΤΕΙ, τεχνικό λύκειο ή ιδιωτική σχολή /ΙΕΚ με συναφή κατεύθυνση)
  • Επιθυμητή επαγγελματική εμπειρία σε εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού
  • Δεκτές αιτήσεις και από υποψήφιους χωρίς εμπειρία (υπάρχουν και θέσεις για νέους χωρίς εμπειρία με διάθεση να εξειδικευτούν σε ένα δυναμικό κλάδο όπως είναι οι τηλεπικοινωνίες)

Παροχές

  • Πολύ καλός μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Δυνατότητα για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σύγχρονο αντικείμενο όπως είναι η τεχνολογία 4G και 5G στις εγκαταστάσεις δικτύων και κινητής τηλεφωνίας
  • Συμμετοχή των υπαλλήλων σε εκπαίδευση και πιστοποίηση σε σχέση με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό