Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/09/2022

Πωλητής - Merchandiser

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Σχετικά με την εταιρεία
Η FARCOM με έτος ίδρυσης το 1970, είναι μια αμιγώς ελληνική εταιρία με έδρα τη Θεσσαλονίκη, με δυναμική παρουσία στον κλάδο των καλλυντικών τόσο εγχώρια, όσο και σε περισσότερες από 50 χώρες του εξωτερικού. Με ηγετική θέση εξελίσσεται με προσανατολισμό στην ικανοποίηση του πελάτη, ενώ συνεχώς επενδύει σε ανθρώπινους πόρους, εξοπλισμό & υποδομές. Η Farcom σήμερα αποτελείται από 190 άτομα, επιστημονικό, διοικητικό και εργατικό προσωπικό

Η Βιομηχανία για τις ανάγκες του τμήματος πωλήσεων καταναλωτικών προϊόντων Νοτίου Ελλάδας ζητά να προσλάβει Πωλητή-Merchandiser με έδρα την Αθήνα.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και Διαχείριση πελατολογίου της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης του
  • Υλοποίηση της εμπορικής πολιτικής και εισπράξεων της εταιρείας
  • Διασφάλιση της καλής παρουσίας αλλά και τη διαθεσιμότητας των προϊόντων της εταιρείας στα καταστήματα ευθύνης
  • Διαπραγμάτευση και διαφύλαξη της καλής συνεργασία με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Αναφορά χώρου ευθύνης στην Εμπορική Διεύθυνση με σύγχρονες μεθόδους (εξ’ αποστάσεως) Σύνταξη και παρουσίαση αναφορών και προτάσεων για τον τομέα ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στο χώρο των καταναλωτικών, καλλυντικών προϊόντων
  • Δυνατότητα συχνών μετακινήσεων και ταξιδιών
  • Εξοικείωση με προγράμματα ERP/CRM (επιθυμητό)
  • Άριστη γνώση Η/Υ & Microsoft Office
  • Πολύ Καλή Γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Ισχυρές Επικοινωνιακές και Διαπραγματευτικές Δεξιότητες
  • Ομαδικό Πνεύμα Συνεργασίας
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Υπευθυνότητα, ευγένεια και εχεμύθεια
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Δυναμική Προσωπικότητα με αυτό-παρακίνηση επίτευξης στόχων

Παροχές

Η Εταιρεία Προσφέρει:
  • Ελκυστικό και ολοκληρωμένο πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Εργασία σε ένα ιδιαίτερα ελκυστικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον, σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία