Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/09/2017

Team Leader

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία μας επιθυμεί να εντάξει άμεσα στην ομάδα B2B Call Center Team Leader.

Ο υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για ομάδα εταιρικών τηλεφωνικών πωλήσεων που αφορούν στα προϊόντα και υπηρεσίες τηλεπικοινωνιακού παρόχου.

Αρμοδιότητες Υποψήφιου
• Συμμετοχή στην οργάνωση, συντονισμό και παρακολούθηση πλάνου των πωλήσεων
• Ανάπτυξη & διαχείριση πελατολογίου
• Αξιολόγηση των ατόμων της ομάδας και εντοπισμός των αναγκών εκπαίδευσης
• Διαπραγμάτευση με τον πελάτη με σκοπό την επίτευξη της πώλησης
• Επίτευξη μηνιαίων στόχων βάσει πλάνου πωλήσεων
• Ευθύνη για τη διασφάλιση της τήρησης των πολιτικών και διαδικασιών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία 2ετών σε οργανωμένο περιβάλλον στον τομέα των εταιρικών πωλήσεων προϊόντων/υπηρεσιών
• Εμπειρία σε τηλεφωνικές πωλήσεις (team leadership)
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές & οργανωτικές ικανότητες
• Καλή Χρήση Η/Υ (Ms Office)
• Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
• Δυναμική προσωπικότητα με κριτική σκέψη
• Διοικητικές ικανότητες (οργάνωση, σχεδιασμός, παρακολούθηση, έλεγχος)

Παροχές

• Σύμβαση διαρκείας αορίστου χρόνου
• Ανταγωνιστικότατο πακέτο σταθερών αποδοχών
• Υψηλά Bonus παραγωγικότητας
• Ευκαιρίες και προοπτικές εξέλιξης σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο όμιλο εταιρειών
• Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας