Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/12/2022

ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ/Η ΒΑΡΔΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΑΓΩΤΟΥ (ΕΔΡΑ: ΣΕΡΡΕΣ)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 68 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 40 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας ζητούμε Προϊστάμενο/η Βάρδιας Παραγωγής Παγωτού για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης

  • Προΐσταται όλου του προσωπικού που συμμετέχει στη συγκεκριμένη βάρδια και συντονίζει όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες της Παραγωγής Παγωτού
  • Εκτελεί τις σχετικές εντολές παραγωγής, επιβεβαιώνοντας τη χρήση των κατάλληλων υλικών
  • Πριν από το ξεκίνημα κάθε παραγωγής - βάρδιας, ελέγχει τα υλικά που έχουν εξαχθεί από την αποθήκη Α' Υλών
  • Έχει την ευθύνη της προετοιμασίας των γραμμών παραγωγής, σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Είναι υπεύθυνος για το ξεκίνημα και την ομαλή διεξαγωγή της παραγωγής
  • Συμβάλει στην εκπαίδευση και παρακίνηση του προσωπικού
  • Συμμετέχει στην αξιολόγηση και ανάπτυξη των υφισταμένων
  • Φροντίζει για την εκπλήρωση των στόχων και των δεικτών απόδοσης που έχουν τεθεί
  • Διασφαλίζει την αυστηρή τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων, καθώς και τους αντίστοιχους για την προστασία του περιβάλλοντος
  • Τηρεί τους κανόνες ορθής βιομηχανικής πρακτικής (GMP).
  • Συμπληρώνει τα έντυπα που προβλέπονται και τα παραδίδει στον Αναπληρωτή Διευθυντή Παραγωγής Παγωτού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνολογίας Τροφίμων ή Χημικού ή Χημικού Μηχανικού ή συναφών σχολών με κατεύθυνση στα τρόφιμα
  • Μεταπτυχιακός τίτλος με εξειδίκευση σε θέματα υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων, θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση στον τομέα των τροφίμων για τουλάχιστον 4 έτη
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού MS Office
  • Γνώσεις Υλοποίησης Συστημάτων Διασφάλισης Ποιότητας
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και δυνατότητα ένταξης και εργασίας σε ομάδα
  • Επιθυμητή γνώση SAP και στατιστικών εφαρμογών
  • Επιθυμητή εμπειρία στην εφαρμογή συστημάτων και προτύπων Ποιότητας και Ασφάλειας Τροφίμων
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Απαραίτητες δεξιότητες: προγραμματισμός και οργάνωση, μεθοδικότητα, σεβασμός στις διαδικασίες, διοικητικές δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση