Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Ιατρός Μικροβιολόγος

Υγεία

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Revotech είναι μια εταιρεία τεχνολογίας που συνδυάζει με καινοτόμο τρόπο νέες τεχνολογίες προκειμένου να καταλύσει την ανάπτυξη προιόντων και υπηρεσιών επόμενης γενιάς. Σκόπος μας είναι να βελτιώσουμε σημαντικά τη ποιότητα ζωής μας. Στη Revotech, πρώτα οραματιζόμαστε το μέλλον και μετά το δημιουργούμε.

“Μετατρέποντας εργαστηριακά ευρήματα σε καινοτόμες λύσεις”

Αναζητούμε έναν εξειδικευμένο Ιατρό Μικροβιολόγο (Βιοπαθολόγο) για να ενταχθεί στην ομάδα υγειονομικής περίθαλψης μας.

Αρμοδιότητες:
  • Διεξαγωγή λεπτομερούς ανάλυσης εργαστηριακών δειγμάτων, συμπεριλαμβανομένων αίματος, ιστών και άλλων σωματικών υγρών με τη χρήση προηγμένων διαγνωστικών εργαλείων και τεχνικών
  • Παροχή επακριβών και έγκαιρων κλινικών διαγνωστικών αποτελεσμάτων
  • Τακτικός έλεγχος και διατήρηση της ποιότητας των εργαστηριακών εργαλείων για τη διασφάλιση της βέλτιστης λειτουργίας του εξοπλισμού
  • Στενή συνεργασία με άλλους επαγγελματίες υγείας, για να συζητηθούν εργαστηριακά ευρήματα, να προταθούν περαιτέρω εξετάσεις ή να διευκρινιστούν διαγνωστικές λεπτομέρειες
  • Εξασφάλιση ακριβούς καταχώρησης και διαχείρισης δεδομένων, διατηρώντας το απόρρητο των ασθενών και τηρώντας τους κανονισμούς προστασίας δεδομένων
  • Τήρηση και προώθηση αυστηρών διαδικασιών και ελέγχων ασφαλείας του εργαστηρίου
  • Παροχή συμβουλευτικής σε ιατρούς σχετικά με την κατάλληλη επιλογή και χρήση των εξετάσεων
  • Συνεχής ενημέρωση σχετικά με τις τελευταίες εξελίξεις στην μικροβιολογική διάγνωση για να διασφαλιστεί ότι οι μεθοδολογίες του εργαστηρίου πληρούν ή υπερβαίνουν τις προδιαγραφές και τους κανονισμούς του κλάδου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ιατρικής Σχολής και ειδικότητα στη Μικροβιολογία (Βιοπαθολογία)
  • Άδεια ασκήσεως ιατρικού επαγγέλματος
  • Προηγούμενη εμπειρία σε σχετική θέση τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Εξαιρετική γνώση εργαστηριακών τεχνικών και μεθόδων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στην ελληνική και αγγλική γλώσσα
  • Αφοσίωση στην παροχή υψηλούς φροντίδας στους χρήστες
  • Εμπειρία αιμοληψίας σε παιδιά θα εκτιμηθεί θετικά

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προοπτική ανάπτυξης
  • Παροχή σύγχρονου εξοπλισμού από την εταιρεία
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας