Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/4/2024

Σερβιτόροι

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΝΙΑ

Περιγραφή

Αρμοδιότητες

  • Υποδέχεστε και συνοδεύετε τους πελάτες στα τραπέζια τους
  • Παρουσιάζετε το μενού και παρέχετε λεπτομερείς πληροφορίες όταν σας ζητούνται (π.χ. σχετικά με τις μερίδες, τα συστατικά ή τις πιθανές τροφικές αλλεργίες)
  • Προετοιμάζετε τα τραπέζια τοποθετώντας σεντόνια, μαχαιροπίρουνα και ποτήρια.
  • Ελέγχετε τις ταυτότητες των πελατών για να βεβαιωθείτε ότι πληρούν τις ελάχιστες απαιτήσεις ηλικίας για την κατανάλωση αλκοολούχων ποτών.
  • Ελέγχετε τα πιάτα και τα σκεύη κουζίνας για την καθαριότητα και την παρουσίασή τους και αναφέρετε τυχόν προβλήματα.
  • Κανονίζετε τα τραπέζια και διατηρείτε έναν τακτοποιημένο χώρο εστίασης.
  • Μεταφέρετε βρώμικα πιάτα, ποτήρια και μαχαιροπήρουνα στην κουζίνα για καθαρισμό.
  • Να συνεργάζεστε με το προσωπικό του εστιατορίου για να εξετάζετε τις σπεσιαλιτέ, τις αλλαγές στο μενού και τις προδιαγραφές εξυπηρέτησης για special events (π.χ. πάρτι).
  • Ακολουθείτε όλους τους σχετικούς κανονισμούς της υγειονομικής υπηρεσίας
  • Παρέχετε άριστη εξυπηρέτηση πελατών στους επισκέπτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως σερβιτόρος ή σερβιτόρα
  • Προσοχή και υπομονή για τους πελάτες
  • Άριστες δεξιότητες παρουσίασης
  • Γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Ισχυρές ικανότητες οργάνωσης και πολλαπλών εργασιών, με ικανότητα καλής απόδοσης σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς
  • Δεξιότητες αποτελεσματικής επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία για εργασία σε βάρδιες
  • Απολυτήριο λυκείου- η εκπαίδευση σε θέματα ασφάλειας τροφίμων είναι πλεονέκτημα

Παροχές

  • Εργασία σε παραθαλάσσιο ξενοδοχείο
  • Φιλικοί και συνεργάσιμοι συνάδελφοι
  • Διαμονή & διατροφή
  • Στολή εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.