Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΤΕΡΙΝΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΛΑΡΙΣΑ - ΤΡΙΚΑΛΑ - ΚΟΖΑΝΗ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο της εμπορίας νωπών και κατεψυγμένων προϊόντων πουλερικών, ζητά Πωλητή Β2Β για τις περιοχές των Νομών Πιερίας/Θεσσαλονίκης/Ημαθίας/Λάρισας/Τρικάλων/Κοζάνης.

Αρμοδιότητες:
• Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
• Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας στους προαναφερόμενους Νομούς. Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών
• Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη του πελατολογίου
• Εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα της εταιρείας
• Χτίσιμο μακροχρόνιων συνεργασιών
• Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων ή στον κλάδο των τροφίμων θα εκτιμηθεί
• Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office (Word, Excel)
• Δίπλωμα Β’ Κατηγορίας
• Δυνατότητα ταξιδιών απαραίτητη
• Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
• bonus επίτευξης στόχων
• κινητό τηλέφωνο
• φορητό υπολογιστή
• αυτοκίνητο
• κάλυψη εξόδων κίνησης και ταξιδιών