Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Τεχνικός Σύμβουλος Αυτοκίνητων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Μ.Ιωαννίδης ΑΕΒΕ εξουσιοδοτημένος διανομέας και επισκευαστής της Mercedes-Benz και smart στην Θεσσαλονίκη αναζητά Τεχνικό Σύμβουλο Φανοβαφείου Αυτοκίνητων.

Τα κύρια καθήκοντα περιλαμβάνουν:

  • Παραλαβή και παράδοση των οχημάτων των πελατών του Φανοβαφείου βάσει των διαδικασιών που ορίζονται από την εταιρεία.
  • Ενημέρωση του κόστους επισκευής των οχημάτων στους πελάτες.
  • Συνεργασία με τους πραγματογνώμονες των ασφαλιστικών εταιριών
  • Μέριμνα για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών όπως επίσης ενημέρωση σε θέματα ανταλλακτικών των οχημάτων.
  • Προγραμματισμός και follow up ραντεβού οχημάτων/υποδοχή πελατών.
  • Παρακολούθηση και διαχείριση δεικτών φανοβαφείου
  • Συμμετοχή στον έλεγχο τιμολογίων εξωτερικών συνεργατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office, Excel)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Αξιοπιστία, συνέπεια και οργανωτικότητα
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου

Παροχές

  • Δυναμικό και επαγγελματικό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε εκπαιδεύσεις από την Mercedes-Benz Hellas

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.