Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Προϊστάμενος Γραμμής Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διαθέτεις εμπειρία ως Προϊστάμενος Γραμμής Παραγωγής και έχεις εργαστεί σε βιομηχανίες τροφίμων;

Γνωρίζεις συστήματα ασφαλείας και υγιεινής και μπορείς να τα εφαρμόζεις στην πράξη;

Είσαι υπεύθυνος, οργανωτικός, επικοινωνιακός και μπορείς να διαχειριστείς μεγάλες ομάδες;

Αν θεωρείς ότι ταιριάζεις για την θέση, τότε περιμένουμε το βιογραφικό σου!

Ως Προϊστάμενος Γραμμής Παραγωγής οι κύριες αρμοδιότητες σου θα είναι:
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων και παραμέτρων που ορίζουν τα συστήματα HACCP και ISO στην παραγωγική διαδικασία και αφορούν την παραγωγή όλων των προϊόντων του τμήματος
  • Παρακολούθηση δεικτών παραγωγικότητας και απόδοσης του τμήματός του και προσπάθεια για συνεχή βελτίωσή τους
  • Εκπαίδευση, διαχείριση, ανάπτυξη και η αξιολόγηση των εργαζομένων του τμήματος
  • Διακίνηση των προϊόντων που παράγονται στο τμήμα, από τη στιγμή της παραγωγής και μέχρι να παραδοθούν στην αρμοδιότητα κάποιου άλλου τμήματος
  • Ορθολογική χρήση των βοηθητικών υλών, των υλικών συσκευασίας κλπ
  • Σωστή λειτουργία των μηχανημάτων του τμήματός
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα εφόσον είναι απαραίτητο

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση του/της Προϊστάμενου Γραμμής Παραγωγής θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Χημικός, Χημικός Μηχανικός, Τεχνολόγος Τροφίμων, Γεωπόνος
  • 2+ έτη προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση (επιθυμητή εμπειρία σε βιομηχανία τροφίμων)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη Γνώση Η/Υ (MS office, Internet)
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Συντονισμός και επίλυση προβλημάτων
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα
  • Αποφασιστικότητα και υπευθυνότητα
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Ομαδική εργασία
  • Όρεξη για δουλειά

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του/της Προϊστάμενου Γραμμής Παραγωγής προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ασφαλές περιβάλλον εργασίας
  • Ιδιωτική κάλυψη υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη σε ένα δυναμικό περιβάλλον

Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση του Προϊσταμένου Γραμμής Παραγωγής, κάνε την αίτηση σου τώρα.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς Δευτέρα έως Παρασκευή 9:30 - 17:30 στο +30 6940276237 και να ζητήσεις τη Φαίη Βασιμβόση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.