Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Sales Representative B2B με έδρα την Θεσσαλονίκη

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη Εταιρία με πολυετή εμπειρία στον χώρο των Εκδόσεων Βιβλίων ζητά για το τμήμα Πωλήσεων.
Sales Representative B2B (Θεσσαλονίκη)

Κωδικός αναφοράς: SRM-0324

Καθήκοντα:

  • Έρευνα αγοράς, ανάπτυξη νέου Πελατολογίου και διαχείριση του υπάρχοντος
  • Τακτική επίσκεψη στους πελάτες, δειγματισμός, κλείσιμο συμφωνιών, διευθέτηση πληρωμών
  • Σωστή και έγκαιρη εφαρμογή των πλάνων της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε πωλήσεις χονδρικής
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικές ικανότητες, αποτελεσματική διαχείριση του χρόνου, προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και του MS Office
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα μηχανής
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους υπόχρεους)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση στο χώρο των εκδόσεων βιβλίων ή των χαρτικών σε βιβλιοχαρτοπωλεία
  • Απόφοιτος/-η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Δίπλωμα αυτοκίνητου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Μεταφορικό μέσο (ή αποζημίωση για την χρήση ιδίου μέσου), έξοδα κίνησης και ταξιδιών, κινητό τηλέφωνο, φορητό υπολογιστή