Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/03/2024

Υπάλληλος Γραφείου - Τμήμα Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Για λογαριασμό πελάτη μας επιθυμούμε να καλύψουμε τη θέση:

Με έδρα τον Πειραιά (Καμίνια) | Κωδικός θέσης WHS - 0224

Γενικά για τη θέση​

Ο πελάτης μας είναι μία επώνυμη βιομηχανική επιχείρηση με ηγετική θέση στην Ελλάδα στο αντικείμενό της και σημαντική εξαγωγική δραστηριότητα. Αναζητά ένα νέο μέλος με οργανωτικές δεξιότητες που θα ασχοληθεί με την εξυπηρέτηση των πελατών του καταστήματος στον Πειραιά.

Κύριες Αρμοδιότητες
  • Εξυπηρέτηση πελατών λιανικής και χονδρικής στο κατάστημα
  • Λήψη τηλεφωνικών παραγγελιών
  • Συσκευασία παραγγελιών (κιβώτια, κουτιά κλπ) και μέριμνα για την αποστολή τους
  • Επικοινωνία με πελάτες για θέματα που αφορούν στις παραγγελίες τους
  • Παρακολούθηση αποθέματος της αποθήκης με χρήση του ERP της Entersoft

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων, ιδανικά σε βιομηχανικά προϊόντα, σιδηρικά κ.ά.
  • Καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια στη χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση (πενθήμερο, 8ωρο)
  • Καθαρές αποδοχές από 850 έως 950 Ευρώ