Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/03/2024

Σερβιτόροι / Σερβιτόρες - Βοηθοί Σερβιτόροι/ Σερβιτόρες για 5* Resort & Spa by Marriott International - Σεζόν 2024

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Σερβιτόροι/ες και Βοηθοί Σερβιτόροι/ες για 5* Resort and Spa, μέλος της Marriott International, στην Πάτμο.

Σεζόν 2024, από τέλη Απρίλη / αρχές Μαϊου έως αρχές Οκτώβρη.

Ευκαιρίες και για μικρότερης διάρκειας συμβόλαια (2-3 μηνών).

Η επιχείρηση

Το ξενοδοχείο, μέλος της Marriott International μεταμορφώνεται ολοκληρωτικά και θα εκπροσωπήσει την Luxury Collection. Σας προσκαλούμε να γίνετε μέρος του οράματός μας, που συνδυάζει πολυτέλεια, καινοτομία και μοναδικές εμπειρίες για τους επισκέπτες μας. Προσφέρουμε ένα δυναμικό και συναρπαστικό εργασιακό περιβάλλον που αναδεικνύει και ενθαρρύνει τις δεξιότητες και προσφέρει συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη.

Καθήκοντα:

  • Έλεγχος εξοπλισμού ως προς την καθαριότητα και την παρουσίασή του, όπως και αναφορά τυχόν προβλημάτων
  • Τήρηση όλων των σχετικών υγειονομικών κανονισμών
  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών με ευχάριστη διάθεση και φιλικότητα
  • Επικοινωνία με τους πελάτες και διάθεση εξυπηρέτησης ειδικών αναγκών
  • Εκτέλεση διαδικασιών ανοίγματος και κλεισίματος σύμφωνα με τα πρότυπα
  • Διατήρηση καθαρού και οργανωμένου πόστου εργασίας σύμφωνα με τους κανόνες υγιεινής
  • Άνοιγμα κρασιού / σαμπάνιας με επαγγελματισμό.
  • Μεταφορά και μάζεμα πιάτων / ποτηριών με επαγγελματισμό.
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων ασφάλειας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Η 2η ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί.
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ειλικρίνεια, αξιοπιστία και διακριτικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας, παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα για την αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων και την άμεση εξεύρεση λύσεων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως θέσης κι εμπειρίας
  • Πρόγραμμα μπόνους για όλους τους υπαλλήλους
  • 2 ρεπό/μήνα
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Άνετη διαμονή πολύ κοντά στο ξενοδοχείο που παρέχει WiFi, τηλεόραση, κλιματισμό, μικρό ψυγείο και κοινόχρηστο πλυντήριο ρούχων.
  • Διατροφή (3 γεύματα την ημέρα)
  • Στολή