Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Πωλητής / Sales Representative (Κλάδος Horeca)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

 Η ΘΑΜΜΑ (THAMMA NATURAL PRODUCTS) είναι μια Ελληνική εταιρεία από την Κρήτη που δραστηριοποιείται στον κλάδο παραγωγής και εμπορίας προϊόντων από τσάι και αρωματικά φυτά. Όραμα μας είναι οι σύγχρονοι καταναλωτές να έρθουν πιο κοντά στην κατανάλωση αρωματικών φυτών και, ταυτόχρονα, να βοηθήσουμε την βιολογική παράγωγη να αναπτυχθεί.

Επενδύουμε σε εκείνους που έχουν τη θέληση να συμμετέχουν στο όραμα μας και να εμπνέουν με το παράδειγμα τους.
Στόχος μας είναι οι εργαζόμενοι να νιώθουν, όχι μόνο ικανοποιημένοι από το εργασιακό τους περιβάλλον και τις ευκαιρίες ανάπτυξης που τους προσφέρει, αλλά και σίγουροι ότι αποτελούν κομμάτι μιας επιχειρηματικής συλλογικότητας ισχυρής και ανθρώπινης, μιας οικογένειας.

Περιγραφή Θέσης:
Η εταιρεία αναζητά Πωλητή για το κανάλι πωλήσεων HORECA (ξενοδοχεία, εστιατόρια, καφέ). Ο υποψήφιος θα ασχοληθεί, κατά κύριο λόγο, με την ανάπτυξη πωλήσεων για την περιοχή της Αττικής. Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:

Είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη των πωλήσεων των προϊόντων της εταιρείας, καθώς και για την παροχή υπηρεσιών merchandising των προϊόντων αυτών στα σημεία πώλησης:

  • Πώληση προϊόντων της εταιρείας στην περιοχή της Αττικής
  • Δημιουργία νέου πελατολογίου και ανάπτυξη υφιστάμενου
  • Merchandising, τοποθέτηση προωθητικού υλικού, συλλογή στοιχείων, παρουσιάσεις στοιχείων, υλοποίηση συμφωνιών, εκπλήρωση στόχων κλπ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / TEI επιθυμητό
  • Εμπειρία σε πωλήσεις - merchandising προϊόντων στο δίκτυο HORECA
  • Προϋπηρεσία σε εταιρεία καφέ-τσαγιού/ ποτών/ αναψυκτικού
  • Επιθυμία για επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον