Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/10/2021

Προϊστάμενος Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία στην Παραγωγή βιομηχανίας, και θέλετε να εργαστείτε σε παραγωγική μονάδα με έντονο εξαγωγικό προσανατολισμό, καταξιωμένο brand name, υψηλής ποιότητας προϊόντα, άριστο περιβάλλον εργασίας με ανθρωποκεντρικό προσανατολισμό και έμφαση στην καινοτομία, τότε αυτή η θέση του Προϊσταμένου Παραγωγής είναι για εσάς!!

Αρμοδιότητες:
  • Εύρυθμη και Απρόσκοπτη Λειτουργία της Παραγωγής
  • Συμμετοχή στην εκπόνηση και υλοποίηση του ετήσιου προϋπολογισμού της παραγωγής
  • Συντονισμός των παραγωγικών διεργασιών, του ανθρώπινου δυναμικού και διαχείριση του παραγωγικού εξοπλισμού για την επίτευξη των προκαθορισμένων στόχων
  • Ανάπτυξη της ομάδας εργαζομένων παραγωγής, έλεγχος της παραγωγικότητας των εργαζομένων και των δεικτών απόδοσης
  • Σχεδιασμός του ημερήσιου προγραμματισμού της παραγωγής
  • Εποπτεία του προγράμματος Υγιεινής & Ασφάλειας και τήρηση των διαδικασιών
  • Άριστη συνεργασία με τα τμήματα Συντήρησης, Καθαριότητας, Ποιοτικού Ελέγχου και τη Διεύθυνση του Εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Χημικού Μηχανικού, Χημείας, Τεχνολογίας Τροφίμων, Γεωπονίας, ή παρεμφερούς κλάδου απαραίτητο
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 5 έτη min, σε βιομηχανία τροφίμων ή φαρμάκων ή καλλυντικών ή FMCG, απαραίτητη
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, ERP

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ευελιξία και ικανότητα εργασίας υπό πίεση και αυστηρά χρονοδιαγράμματα
  • Προσανατολισμός στους στόχους
  • Ικανότητα διαχείρισης και ανάπτυξης ομάδας
  • Λήψη αποφάσεων
  • Προγραμματισμός και διαχείριση χρόνου
  • Ομαδικό Πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας, που προάγει την ομαδικότητα
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης εντός της εταιρίας