Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/1/2021

Sales Engineer

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΉΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, που θα ευδοκιμήσουν σε ένα τεχνικό περιβάλλον πωλήσεων;

Μπορείς να συνδυάσεις τις τεχνικές γνώσεις με τις δεξιότητες πωλήσεών σου;

Εάν η απάντησή σου στις πιο πάνω ερωτήσεις είναι θετική, τότε αυτή η θέση Sales Engineer είναι για σένα!!!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Sales Engineer είναι:
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με υφιστάμενους, αλλά και δυνητικούς πελάτες
  • Ανάπτυξη συνεργασιών με βιομηχανίες τροφίμων/ενέργειας/χημικών
  • Συμβουλευτική υποστήριξη σε τεχνικά θέματα
  • Προετοιμασία προσφορών και τεχνικών προδιαγραφών
  • Άριστη γνώση H/Y και προγραμμάτων MS Office
  • Έρενα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του Sales Engineer θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου / Ηλεκτρονικού μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3-5 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας και των εργαλείων του MS Office
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Sales Engineer τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Εξοδα κινήσεως
  • Εταιρικό κινητό
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Αν θέλεις το επόμενό σου βήμα να είναι σε θέση Sales Engineer, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Sales Engineer μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.