Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη εταιρεία πελάτης μας, με πολυετή δυναμική παρουσία στις εισαγωγές, την αντιπροσωπεία και το χονδρικό εμπόριο υποδημάτων, επιθυμεί να προσλάβει Πωλητή B2B (Χονδρικής) για να εκπροσωπήσει την εταιρεία.

Καθήκοντα

  • Συνάντηση με υφιστάμενους πελάτες για τη διατήρηση και ενίσχυση των σχέσεων
  • Ανάπτυξη νέων πελατών και επιχειρηματικών συνεργασιών πανελλαδικά
  • Παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας στους πελάτες
  • Ανάπτυξη και υλοποίηση στρατηγικών πωλήσεων και σχεδίων επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 3-5 έτη σε Εξωτερικές Πωλήσεις Β2Β (Κλάδος υπόδησης επιθυμητός)
  • Απόφοιτοι ΤΕΙ-ΑΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων/ Marketing/ Οικονομικά
  • Ευχέρεια λόγου και ικανότητα επικοινωνίας & διαπραγμάτευσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ και εφαρμογών Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
  • Δίπλωμα οδήγησης συμβατικού αυτοκίνητο

Παροχές

  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευσης
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και bonus
  • Αυτοκίνητο και κάρτα βενζίνης
  • Κινητό
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.