Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Junior Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία INGROUP αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των νομικών εκδόσεων,

Περιγραφή Θέσης:

  • Παρουσίαση, προώθηση και πώληση προϊόντων
  • Καθιέρωση, ανάπτυξη και διατήρηση θετικών επιχειρηματικών σχέσεων με πελάτες
  • Διατήρηση και ανάπτυξη δικτύου συνεργατών στις περιοχές ευθύνης
  • Ανάλυση της δυναμικής της περιοχής/αγοράς και παρακολούθηση των πωλήσεων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού και προτάσεις για βελτιστοποίηση διαδικασιών και ανάπτυξη κερδοφορίας
  • Εντοπισμός ευκαιριών και ανάπτυξη νέων πελατών
  • Εξασφάλιση μιας αποτελεσματικής συνεργασίας win-win

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό
  • Εμπειρία από χώρο εκδόσεων θα συνεκτιμηθεί.
  • Βασική Γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου κατηγορίας Β
  • Δυνατότητα ταξιδιων

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία, τις διαπραγματεύσεις και τις πωλήσεις.
  • Δεξιότητες ορισμού προτεραιοτήτων, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ομαδικότητα.
  • Επιχειρηματικός προσανατολισμός
  • Ικανότητα οικοδόμησης win - win σχέσεων με τους πελάτες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus επίτευξης στόχου
  • Ετήσιο bonus
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Έξοδα ταξιδιών
  • Κινητό
  • Laptop