Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/04/2021

Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η HealthyHouse Hellas, εμπορική και εισαγωγική εταιρεία Premium προϊόντων καθαρισμού αέρα, ύγρανσης και κλιματισμού, αναζητά Πωλητή πλήρους απασχόλησης για το κατάστημα / γραφεία της στο Μαρούσι.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με υποψήφιους και υφιστάμενους πελάτες με σκοπό την ανάπτυξη των πωλήσεων της εταιρείας
  • Παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας εντός και εκτός καταστήματος
  • Συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού και της αγοράς
  • Επίλυση και after sales service τυχόν προβλημάτων των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στο χώρο των πωλήσεων (τηλεφωνικές πωλήσεις, εξωτερικές πωλήσεις)
  • Καλή γνώση χειρισμού Ηλεκτρονικού Υπολογιστή
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση προγραμμάτων ERP κατά προτίμηση Softone θα θεωρηθεί έξτρα προσόν
  • Προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ανεπτυγμένες Επικοινωνιακές Δεξιότητες & Δεξιότητες Επίλυσης Προβλημάτων
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus βάση επίτευξης στόχων στο τέλος του έτους
  • Συνεχής εκπαίδευση στις τεχνικές πωλήσεων