Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/11/2022

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εταιρεία παροχής υπηρεσιών Digital Marketing στην Θεσσαλονίκη αναζητά full time Υπεύθυνο Πωλήσεων, για να ενταχθεί στην ομάδα της.

Βασικά καθήκοντα
  • Διατήρηση λογαριασμών πελατών και επικοινωνία με νέους πελάτες για προώθηση των υπηρεσιών της εταιρείας και αύξηση των πωλήσεων
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Επίτευξη των στόχων πωλήσεων σύμφωνα με την τιμολογιακή πολιτική
  • Προετοιμασία προσφορών & σύνταξη αναφορών επικοινωνίας με τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Ανώτερης Σχολής ή Κολλεγίου (κατά προτίμηση σχετικό με το Marketing ή την Επικοινωνία), Μεταπτυχιακός τίτλος θα εκτιμηθεί
  • Επιθυμητή η πιστοποίηση στo Digital & Social Media Marketing
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορική και γραπτή)
  • Εξοικείωση με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και τις ψηφιακές πλατφόρμες, όπως Twitter, Facebook, Instagram, email marketing και Google analytics
  • Άριστη γνώση MS Office/Internet
  • Απαραίτητη προηγούμενη εργασιακή εμπειρία κατά προτίμηση ως Υπεύθυνος Πωλήσεων ή τουλάχιστον σχετική θέση. Θα εκτιμηθεί η προϋπηρεσία στον ιατρικό κλάδο
  • Δυνατότητα πολλαπλών εργασιών, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου
  • Ισχυρές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Απαραίτητα κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης