Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ελληνική εταιρεία, κορυφαία στον κλάδο του σχεδιασμού, της παραγωγής και της εξαγωγής υλικών μόδας και αξεσουάρ με περισσότερα από 35 χρόνια παρουσίας στην παγκόσμια αγορά, αναζητά:

Ο υποψήφιος θα πρέπει να είναι άτομο δυναμικό, δραστήριο, με θετική ενέργεια, οργανωτικότητα και εμπορική σκέψη.
Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την αύξηση των πωλήσεων
  • Σύνταξη προσφορών και διαχείριση παραγγελιών
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών, με βάση την πολύ καλή γνώση των προϊόντων της εταιρείας
  • Συντονισμός διεργασιών με τα υπόλοιπα τμήματα / υποκαταστήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας και απαραίτητη προϋπόθεση πολύ καλή γνώση τουλάχιστον μιας επιπλέον γλώσσας από τις εξής: Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιταλικά
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών, κυρίως σε περιβάλλον MS
  • Πολύ καλή χρήση εργαλείων MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Ελλάδας
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Δυναμισμό και αυτοπαρακίνηση
  • Επιχειρηματική σκέψη και αντίληψη
  • Ομαδικό πνεύμα και ευελιξία
  • Προϋπηρεσία στον κλάδο της μόδας και του αξεσουάρ θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης