Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2024

Πωλητής - Πωλήτρια

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΙΑ | ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Α.Ε. με τον διακριτικό τίτλο FOOD SERVICE ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ, στα πλαίσια της συνεχούς και δυναμικής της ανάπτυξης, επιθυμεί να προσλάβει έμπειρο/έμπειρη Πωλητή / Πωλήτρια με έδρα το νομό Μαγνησίας

Κύρια Καθήκοντα:
  • Καθημερινή επαφή με το υπάρχον πελατολόγιο
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Εξυπηρέτηση πελατών, λήψη παραγγελιών, δειγματισμό και παρουσίαση προϊόντων, υποστήριξη μετά την πώληση και επικοινωνία με τους πελάτες, ακολουθώντας διαδικασίες προώθησης και marketing
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση ευκαιριών στις περιοχές ευθύνης, με παράλληλο σχεδιασμό προτάσεων και ενεργειών για την επίτευξη των στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Προϋπηρεσία 3-5 χρόνια στις πωλήσεις D2D & B2B, σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων
  • Προϋπηρεσία στον χώρο τροφίμων FMCG, HORECA
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ, εφαρμογών MS Office και νέων τεχνολογιών (συστήματα ERP)
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες, ενεργητικότητα και ευχάριστη προσωπικότητα, με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα απαιτητικό, δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας, με έντονες προκλήσεις
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους
  • Δίπλωμα οδήγησης Β΄ κατηγορίας

Παροχές

Η Εταιρεία παρέχει:
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο - tablet
  • Προοπτικές εξέλιξης