Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Πωλητής / Πωλήτρια Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΠΑΤΡΑ

Η Sefco Zeelandia, πολυεθνική εταιρία με ηγετική παρουσία στον ευρύτερο χώρο των πρώτων υλών Αρτοποιίας – Ζαχαροπλαστικής – Παγωτού και Horeca αναζητά άτομο με έδρα την Πάτρα για την στελέχωση της παρακάτω θέσης.

Πωλητής
Η συγκεκριμένη θέση αναφέρεται στον Area Manager και στον Sales Manager.

Περιγραφή Θέσης :
  • Διατήρηση και ανάπτυξη του υπάρχοντος πελατολογίου στις περιοχές ευθύνης του.
  • Εύρεση και διείσδυση σε νέους πελάτες με σκοπό την επίτευξη των ατομικών του στόχων και κατά συνέπεια των εταιρικών στόχων.
  • Στις καθημερινές του λειτουργίες συμπεριλαμβάνονται: η πώληση, η προώθηση νέων και υπαρχόντων προϊόντων και η είσπραξη των υπολοίπων μέσα από συντεταγμένα δρομολόγια επισκέψεων.
  • Μηνιαία έγγραφη αναφορά στον προϊστάμενο του η οποία με βάση τα απολογιστικά στοιχεία αναφέρεται σε πιθανά προβλήματα, δυνατότητες περαιτέρω ανάπτυξης και προτάσεις από τον ίδιο που αφορούν τη βελτίωση της δουλειάς του.
  • Καταγραφή όλων των δυνητικών πελατών της περιοχής του και κατηγοριοποίηση αυτών σε συνεργασία με τον προϊστάμενο του.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη minimum πενταετή προϋπηρεσία σε εταιρίες του ευρύτερου κλάδου τροφίμων
  • Απαραίτητη γνώση ΗΥ (MS Office).
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας (επιθυμητή).
Προφίλ υποψηφίου :
  • Ευπρέπεια, ευγένεια.
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης και ευχέρεια επικοινωνίας.
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων.
  • Ομαδικό πνεύμα.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (Μισθός – Bonus)
  • Ομαδική ασφάλιση υγείας
  • Ι.Χ. εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό τηλέφωνο
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.