Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/04/2024

Υπάλληλος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Τα καταστήματα λιανικού εμπορίου APOELLA βρίσκονται σε κάποια από τα πιο πολυτελή ξενοδοχεία της Ελλάδας, το Sani Resort στη Χαλκιδική , το Ikos Aria στην Κω, το Ikos Dassia και Ikos Odisia στην Κέρκυρα, το Daios Cove στην Κρήτη & το Costa Navarino στην Πύλο Μεσσηνίας. Παρουσιάζουν τα πιο επιλεκτικά ελληνικά brands ρούχων και κοσμημάτων σε ένα δυναμικό και απαιτητικό κοινό, με γνώμονα την άριστη εξυπηρέτηση πελατών.

H εταιρεία AEGEAN STORES αναζητά Στέλεχος Αποθήκης και Διανομής (Logistics Officer) για την έδρα της εταιρείας στο Μαρούσι.

Αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός και συντονισμός εργασιών, με τήρηση διαδικασιών σύμφωνα με τις εκάστοτε ανάγκες της αποθήκης
  • Οργάνωση και έλεγχος παραλαβής εμπορευμάτων από τους προμηθευτές
  • Αποτελεσματική εκτέλεση (picking/checking/packing) και δρομολόγηση - αποστολή των εμπορευμάτων προς τα καταστήματα κατά την έναρξη της σεζόν
  • Οργάνωση απογραφών και υποστηρικτικών εργασιών καθ'όλη τη διάρκεια του έτους
  • Χωροταξική οργάνωση και σχεδιασμός της σωστής αποθήκευσης των εμπορευμάτων
  • Πιθανές εξωτερικές εργασίες σχετικές με την Αποθήκη

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2ετή προϋπηρεσία σε παρόμοια θέση με γνώση για τις λειτουργίες μιας σύγχρονης αποθήκης, προϋπηρεσία σε τομέα λιανικού εμπορίου θα συνεκτιμηθεί
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικών ή σχετικό με το αντικείμενο τομέα
  • Οργανωτική Αντίληψη, εργατικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα σωστής τήρησης διαδικασιών, ιεράρχησης προτεραιοτήτων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Τεχνικές γνώσεις Η/Υ, απαραίτητη η γνώση Windows MS Office και Άριστη χρήση internet

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει εξαιρετικές συνθήκες εργασίας, διαρκή εκπαίδευση, αξιοκρατικό περιβάλλον, ανταγωνιστικές αποδοχές και δυνατότητα εξέλιξης.