Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία ιδρύθηκε το 1998 και δραστηριοποιείται στην προμήθεια εξοπλισμού καταστημάτων εστίασης, ξενοδοχείων και καφέ. Διακρίνεται για τα καινοτόμα προϊόντα και τις σημαντικές συνεργασίες με οίκους του εξωτερικού καθώς αποτελεί αποκλειστικό αντιπρόσωπο των πιο καινοτόμων προμηθευτών διεθνώς.

Με πληθώρα προϊόντων, σύγχρονα, επαγγελματικά μηχανήματα, άρτια καταρτισμένο τμήμα τεχνικής υποστήριξης αλλά κυρίως με συνέπεια και φιλοσοφία, προσφέρει τις απαιτούμενες λύσεις για την βελτίωση και την ανάπτυξη κάθε επιχείρησης στον χώρο της μαζικής εστίασης.

Αναζητούμε πωλητή για το υποκατάστημα στην Αθήνα, προσφέροντας σταθερό και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον.

Περιγραφή Θέσης

  • Διαχείριση υφιστάμενων και ανάπτυξη νέων πελατών (Β2Β) σε Αττική σύμφωνα με τους στόχους της εταιρείας
  • Επισκέψεις και τηλεφωνικές επικοινωνίες με καταστήματα-συνεργάτες της περιοχής ευθύνης του
  • Ικανότητα αναγνώρισης των αιτημάτων των πελατών με στόχο την αποτελεσματική και γρήγορη εξυπηρέτησή τους
  • Οικοδόμηση και διαχείριση ισχυρών μακροχρόνιων σχέσεων με πελάτες
  • Κατανόηση των τάσεων στον χώρο
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (επιθυμητό - όχι απαραίτητο)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (Word - Excel - Internet)