Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/6/2021

Υπάλληλος Τιμολόγησης (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της ZeniΘ, του 1ου παρόχου ολοκληρωμένης ενέργειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπάλληλος Τιμολόγησης
(Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
• Συμμετοχή στις λειτουργίες μαζικής τιμολόγησης φυσικού αερίου και ηλεκτρικής ενέργειας
• Έκδοση, παρακολούθηση και επαλήθευση τιμολογίων
• Καταχώρηση μετρητικών δεδομένων Διαχειριστών Δικτυών Διανομής και επικοινωνία για επίλυση ζητημάτων αυτών
• Διαχείριση αιτημάτων πληρωμών με πάγια εντολή
• Πλήρης διαχείριση χρεώσεων υπέρ τρίτων (Δήμοι, ΕΡΤ)
• Σύνταξη αναφορών και αναλύσεων (PowerPoint)
• Διαχείριση γραπτών παραπόνων & εισερχόμενων κλήσεων πελατών μέσω συστήματος CRM
• Λογιστικοποίηση έργου συμβάσεων συνεργατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ ΑΕΙ
• Απαραίτητη προϋπηρεσία ένα (1) – δύο (2) έτη σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώση CRM, ERP και λογιστικών διαδικασιών
• Επιθυμητή η γνώση συστήματος τιμολόγησης (IEBS)
• Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Οργανωτικές και αναλυτικές ικανότητες
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Διαρκή υποστήριξη και εκπαίδευση