Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
05/04/2024

Εργάτες Φόρτωσης και Εκφόρτωσης Αεροσκαφών

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΔΙΕΘΝΉΣ ΑΕΡΟΛΙΜΈΝΑΣ ΑΘΗΝΏΝ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό ηγέτιδας εταιρείας επίγειας εξυπηρέτησης στη Ν.Α Ευρώπη, αναζητά Εργάτες Φόρτωσης και Εκφόρτωσης Αεροσκαφών, στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών.

Η εργασία αφορά πενθήμερη, πλήρη απασχόληση με κυλιόμενες βάρδιες.

Αρμοδιότητες:

  • Φόρτωση και εκφόρτωση αποσκευών
  • Διαχωρισμός αποσκευών, φορτίου και ταχυδρομείου σύμφωνα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας εντός προκαθορισμένου χρόνου
  • Ασφάλιση βαρέων φορτίων, επικίνδυνων υλικών ή ζώων εντός αεροσκάφους, με τη χρήση ιμάντων σύμφωνα με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας
  • Καταμέτρηση αποσκευών με χρήση ηλεκτρονικών μέσων

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Απολυτήριο Γυμνασίου ή Λυκείου