Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/12/2020

ΧΗΜΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ - ACCOUNT MANAGER

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό γνωστής πολυεθνικής εταιρείας leader στην αγορά, ο οποίος με βάση τη Θεσσαλονίκη θα καλύπτει τη Βόρεια Ελλάδα, αναζητούμε:

Χημικός Μηχανικός - Account Manager (Ref. 5308/CEAM/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Διαχείριση και ανάπτυξη των υφιστάμενων πελατών, οι οποίοι δραστηριοποιούνται στη βιομηχανία τροφίμων και ποτών και συνεχής ενημέρωσή τους για νέες υπηρεσίες και προϊόντα
  • Παρακολούθηση της σωστής λειτουργίας των συστημάτων που έχουν εγκατασταθεί ή πρόκειται να εγκατασταθούν
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων
  • Δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες
  • Δημιουργία αναφορών

    Απαραίτητα Προσόντα

    Προφίλ Υποψηφίου:
    • Απαραίτητο Δίπλωμα Χημικού Μηχανικού ή Χημικού ή Τεχνολόγου Τροφίμων
    • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε B2B πωλήσεις ιδανικά σε εταιρείες τροφίμων ή ποτών. Η πιθανή προϋπηρεσία σε βιομηχανικές πωλήσεις, στην παραγωγή, τη συντήρηση ή τον ποιοτικό έλεγχο, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
    • Αρκετά καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
    • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office - ειδικά PowerPoint & Excel, Internet, Web based εργαλεία κ.λπ.)
    • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρική προσέγγιση
    • Άριστες διαπραγματευτικές ικανότητες και σωστή παρουσίαση προϊόντων και λύσεων
    • Έμφαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων και εμμονή στους στόχους
    • Ικανότητα να εργάζεται αυτόνομα και να θέτει προτεραιότητες
    • Επαγγελματισμός, συνέπεια και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
    • Ευελιξία για επαγγελματικά ταξίδια στη Β. Ελλάδα, με μέχρι 5 διανυκτερεύσεις ανά μήνα

      Παροχές

      Η εταιρεία προσφέρει:
      • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, μπόνους και επιπλέον παροχές (ιδιωτική ασφάλιση υγείας για τα μέλη του προσωπικού και της οικογένειας, ticket restaurant κ.λπ.)
      • Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό τηλέφωνο
      • Εξαιρετικές ευκαιρίες ανάπτυξης σε μια κορυφαία πολυεθνική εταιρεία

      Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.