Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Η «Λάβδας Α.Ε. Ζαχαρώδη» ανώνυμη εμπορική και βιομηχανική εταιρεία ζαχαρωδών, επιθυμεί να προσλάβει :

Υπεύθυνο Πωλήσεων στη Κρήτη, με έδρα το Ηράκλειο

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Τοποθέτηση νέων προϊόντων
  • Υλοποίηση εμπορικής πολιτικής της εταιρίας.
  • Επέκταση διανομής και επίτευξη στόχων πωλήσεων
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες
  • Διαχειρίζεται προσωπικά και διοργανώνει τακτικές συναντήσεις με τους μεγάλους πελάτες με σκοπό την υλοποίηση ή διατήρηση σημαντικών εμπορικών συμφωνιών
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και αξιολογεί τις τάσεις της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης, ανάλυσης και οργάνωσης
  • Ηγεσία, στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση στον τρόπο πωλήσεων της Εταιρίας
  • Πλήρης απασχόληση πενθήμερης εργασίας
  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών μηνιαίων αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων.
  • Αυτοκίνητο , εξοπλισμός, κινητό τηλέφωνο και έξοδα κινήσεως

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.