Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2023

Senior Collection Advisors (Banking portfolio)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroupGreece, ηγέτιδα δύναμη στον χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας διαχείρισης απαιτήσεων στον τραπεζικό κλάδο, δυναμικούς εκπροσώπους που θα στελεχώσουν τη θέση του Senior Collection Advisor.

Πρόγραμμα εργασίας: 09.00 - 17.00 και 11.00- 19.00 (1 εβδομάδα το μήνα), Δ - Π

Τοποθεσία: Μαρούσι

Περιγραφή θέσης εργασίας:

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα αναλάβουν την τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες που παρουσιάζουν οικονομικές εκκρεμότητες σε τραπεζικά προϊόντα, στοχεύοντας στη διαχείριση και την είσπραξη των οφειλών τους. Συγκεκριμένα:

  • Ενημέρωση και υπενθύμιση των οφειλετών για το ανεξόφλητο ποσό
  • Διενέργεια διακανονισμού για τη ρύθμιση της οφειλής
  • Συμβουλευτική καθοδήγηση για την ανάπτυξη πλάνου αποπληρωμής
  • Διαπραγμάτευση, συμφωνία και συστηματική παρακολούθηση τήρησης πλάνων αποπληρωμής της οφειλής

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίων:

  • Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/Λυκείου
  • Τουλάχιστον 6μήνες αποδεδειγμένης εμπειρίας σε θέσεις διαχείρισης τραπεζικού χαρτοφυλακίου
  • Εμπειρία σε ρόλους διαχείρισης πελατών (Ανανεώσεις, Διαχείριση Παραπόνων και Ληξιπρόθεσμων οφειλών, Εξυπηρέτηση Πελατών, Πωλήσεις) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες & ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης πελατών με στόχο την εύρεση λύσεων
  • Αίσθημα υπευθυνότητας κατά την διαχείριση ευαίσθητων πληροφοριών
  • Εστίαση στην εξυπηρέτηση του πελάτη, προσαρμοστικότητα σε διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας
  • Άριστη χρήστη Η/Υ

Παροχές

Πακέτο Αποδοχών:
  • Ανταγωνιστικός μεικτός μηνιαίος μισθός (τουλάχιστον ​1.200€​)
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Διαρκής εκπαίδευση πάνω στο αντικείμενο της εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας