Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/10/2022

Διευθυντής Παραγωγής

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΛΑΓΚΑΔΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Βιομηχανία Μαρμάρων στο Λαγκαδά Θεσσαλονίκης ενδιαφέρεται να προσλάβει Διευθυντή Παραγωγής .

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, οργάνωση, ισχυρές δεξιότητες λήψης αποφάσεων, συντονισμός και έλεγχος της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Βελτιστοποίηση των διαδικασιών παραγωγής.
  • Εξασφάλιση εφαρμογής του σχεδίου παραγωγής σε ποσότητα, ποιότητα και τήρηση χρονοδιαγράμματος.
  • Μέτρηση δεικτών παραγωγής και παρακολούθηση της παραγωγικότητας.
  • Συνεργασία με άλλους υπεύθυνους για την μορφοποίηση των στόχων και των απαιτήσεων.
  • Προγραμματισμός, συντονισμός εργασιών συντήρησης σε συνεργασία με το Τεχνικό τμήμα.
  • Διαχείριση, συντονισμός και αξιολόγηση προσωπικού παραγωγής.
  • Εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας.

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχίο Μηχανικού Παραγωγής (ΑΕΙ ή ΤΕΙ)
    • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών, σε υπεύθυνη θέση τμήματος παραγωγής. Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα προϋπηρεσία σε βιομηχανία μαρμάρου.
    • Εμπειρία σε οργάνωση και διοίκηση ομάδας
    • Καλή γνώση Αγγλικών και μεγάλη εξοικείωση με Η/Υ
    • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
    • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
    • Ευελιξία, συνέπεια, αξιοπιστία

    Παροχές

    • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
    • Επιπλέον παροχές
    • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
    • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
    • Προοπτικές εξέλιξης και συνεχή εκπαίδευση μέσα σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας