Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/11/2022

Διευθυντής Αγορών - Προμηθειών

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία με δραστηριότητα την εισαγωγή και εμπορεία προϊόντων φωτισμού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού αναζητά Διευθυντή Αγορών - Προμηθειών.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συντάσσει προϋπολογισμό αγορών και έχει την ευθύνη για την τήρηση του και τυχόν διορθώσεων αποκλίσεων αυτού.
  • Επιλέγει προμηθευτές της εταιρείας, νέους ή ήδη υπάρχοντες, με τους οποίους διαπραγματεύεται όρους και μορφές συνεργασίας
  • Έχει την ευθύνη παρακολούθησης της τήρησης των συμφωνιών με προμηθευτές (τιμές- εκπτώσεις –παροχές)
  • Θέτει τους στόχους επίτευξης μεικτής κερδοφορίας και ημερών ανακύκλωσης ανά οικογένεια/ομάδα /κωδικό
  • Εξετάζει την αποδοτικότητα κάθε κατηγορίας προϊόντων που προμηθεύεται συγκριτικά ανά προμηθευτή και αποφασίζει για την πορεία των κωδικών
  • Ελέγχει ανά τακτά χρονικά διαστήματα το απόθεμα προϊόντων στην αποθήκη
  • Ενημερώνεται για τις εξελίξεις στον κλάδο από εκδηλώσεις, εκθέσεις, κλπ ως προς νέα προϊόντα, πολιτική ανταγωνισμού, τάσεις και προοπτικές στον κλάδο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ με εξειδίκευση Logistics ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία 4+ ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εκπαίδευση σε διαχειριστικά θέματα
  • Γνώσεις Αγγλικών
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, Excel, Word).
  • Αποφασιστικότητα και Μεθοδικότητα
  • Διοικητικές Ικανότητες
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία