Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Εξωτερικός Πωλητής Χονδρικής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ATTIKH | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο των αναλώσιμων συνεργείων αυτοκινήτων με έδρα την Αθήνα, ζητεί Εξωτερικό Πωλητή Χονδρικής Β2Β για την περιοχή του Νομού Αττικής για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης

  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας στο Νομό Αττικής. Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών και reports με βάση τις πωλήσεις, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών
  • Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα/υπηρεσίες της εταιρείας
  • Διαμόρφωση μακροχρόνιων συνεργασιών
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Τήρηση των κανόνων ηθικής συμπεριφοράς στον εργασιακό χώρο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων στον κλάδο ανταλλακτικών οχημάτων. Θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν η προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B στο χώρο συνεργείων αυτοκινήτων.
  • Θα εκτιμηθεί πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας κα ι προγραμμάτων MS Office (Word, Excel), ERP
  • Δίπλωμα Β’ Κατηγορίας
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες. Άσκηση καθηκόντων με ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα μετακίνησης στον χώρο εργασίας με ίδιο μέσο

Παροχές

  • Προσφέρονται σταθερές αποδοχές με πλήρη ασφάλιση.

Οι υποψήφιοι που τηρούν τις προϋποθέσεις καλούνται να αποστείλουν άμεσα το βιογραφικό τους σημείωμα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.