Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/04/2024

Βοηθός Σερβιτόρου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΗΛΟΣ

O ξενοδοχειακός όμιλος Domes Resorts, ένας από τους ταχύτερα αναπτυσσόμενους ξενοδοχειακούς ομίλους στη Μεσόγειο, προσλαμβάνει Assistant Waiter/Βοηθό Σερβιτόρου για το fine dining εστιατόριο της MAKRIS στο 5* ξενοδοχείο Domes White Coast Milos στο νησί της Μήλου, για την σεζόν του 2024.

 Καθήκοντα:
  • Επικοινωνία με το Σερβιτόρο και τον Υπεύθυνο Εστιατορίου για τον τρόπο οργάνωσης του χώρου εργασίας
  • Καθάρισμα των τραπεζιών
  • Βοήθεια στο σερβίρισμα των ποτών & των πιάτων του εστιατορίου
  • Διαρκής επίβλεψη του χώρου ευθύνης με σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Διασφάλιση καθαριότητας του χώρου
  • Διαρκή επικοινωνία με τον σερβιτόρο για την εξυπηρέτηση των πελατών
  • Διατήρηση της ευταξίας
  • Ανάληψη καθαριότητας τραπεζιών στο τέλος της βάρδιας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η τουριστικής σχόλης
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε à la carte εστιατόρια ή σε εστιατόρια ξενοδοχείων πολυτελείας 5*
  • Άριστη γνώση τεχνικών service
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος/η στην εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη

Παροχές

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε:
  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή, διαμονή για τους μη διαμένοντες στην περιοχή
  • Συνεχή εκπαίδευση
Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.