Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Πωλητής Χονδρικής - Β2Β (κανάλι Horeca)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία INGROUP αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο του τσαγιού,

Sales Representative

(Horeca)

Ρόλος: Ο Sales Representative θα είναι υπεύθυνος για την αξιολόγηση των προοπτικών, την πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων πωλήσεων, το κλείσιμο των πωλήσεων και την επίτευξη των στόχων πωλήσεων. Θα είναι επίσης υπεύθυνος για την ανάπτυξη και τη διατήρηση σχέσεων με τους πελάτες και τον εντοπισμό νέων επιχειρηματικών ευκαιριών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Ανάπτυξη, καθιέρωση και διατήρηση θετικών επιχειρηματικών σχέσεων με πελάτες.
  • Ανάλυση της δυναμικής της περιοχής/αγοράς και παρακολούθηση των πωλήσεων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού και προτάσεις για βελτιστοποίηση διαδικασιών και ανάπτυξη κερδοφορίας
  • Εντοπισμός ευκαιριών και ανάπτυξη νέων πελατών
  • Στήσιμο προϊόντων βάσει οργανογράμματος
  • Παρουσίαση, προώθηση και πώληση προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό
  • 1-2 χρόνια εμπειρίας σε πωλήσεις ή merchandising (από χώρο του καφέ/τσαγιού/ποτών/αναψυκτικού θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Βασική Γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου κατηγορίας Β
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία, τις διαπραγματεύσεις και τις πωλήσεις.
  • Δεξιότητες ορισμού προτεραιοτήτων, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ομαδικότητα.
  • Επιχειρηματικός προσανατολισμός και καινοτόμος σκέψη
  • Προσανατολισμός στα αποτελέσματα και επιχειρηματικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus επίτευξης στόχου
  • Ετήσιο bonus επί των πωλήσεων
  • Αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Έξοδα ταξιδιών
  • Κινητό

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.