Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Στέλεχος λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΣΙΝΔΟΣ - ΔΙΑΒΑΤΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από μεταφορική εταιρεία εθνικών εμπορευματικών μεταφορών ζητείται έμπειρος λογιστής - β. λογιστή για τη στελέχωση θέσης λογιστηρίου.

Οι αρμοδιότητες της/του υποψήφιας/ου θα είναι οι εξής:

  • Τιμολόγηση κινήσεων
  • Λογιστικές εγγραφές εξόδων - πληρωμών/εισπράξεων
  • Συμφωνίες λογαριασμών
  • Έλεγχος και συμφωνία MYDATA
  • Συμμετοχή στην έκδοση μισθοδοσίας
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών
  • Υποβολή προγραμμάτων εργασίας στο Π.Σ.ΕΡΓΑΝΗ
  • Υποβολή αιτημάτων στο ΓΕ.ΜΗ.
  • Κατάρτιση ιδιωτικών συμφωνητικών και προσφορών
  • Αρχειοθέτηση και λοιπές εργασίες λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ, με κατεύθυνση Λογιστικής ή Οικονομικών
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία από πέντε (5) έως δέκα (10) έτη σε θέση Βοηθού Λογιστή & Λογιστή εταιρείας με βιβλία Γ΄ κατηγορίας
  • Άριστη γνώση ΕΓΛΣ – ΕΛΠ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των εφαρμογών MS Office και του διαδικτύου
  • Καλή γνώση προγραμμάτων Singular Galaxy, Epsilon Extra Λογιστική, Epsilon Business Μισθοδοσία
  • Εκπληρωμένες οι στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)

Επιθυμητά προσόντα υποψήφιας/ου

  • Δυναμική προσωπικότητα.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε προθεσμίες
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστη συνεργασία
  • Μεθοδικότητα
  • Εμπιστευτικότητα

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές γρήγορης εξέλιξης.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.