Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/4/2024

Υπάλληλοι στο τμήμα ανάληψης γενικών κλάδων και κλάδου αυτοκινήτου

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΠΑΛΛΗΝΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το ασφαλιστικό γραφείο Άγγελος Νικολόπουλος G.I.N. έχει μια καταξιωμένη πορεία 33 ετών στην ασφαλιστική και χρηματοοικονιμική αγορά , με βραβεύσεις στον κλάδο Υγείας αλλά και πολύ πρόσφατα στον κλάδο Αυτ-του!!
Η εταιρεία μας στεγάζεται σε ιδιόκτητα γραφεία στο κέντρο της Παλλήνης (1km από τον προαστιακό). Έχει ένα σημαντικό χαρτοφυλάκιο σε όλα τα ασφαλιστικά και τραπεζικά προϊόντα , ενώ πάρα πολλές μεγάλες ή μικρές εταιρείες τής έχουν εμπιστευθεί τα χαρτοφυλάκιά τους.

Αυτή τη στιγμή είμαστε μια ομάδα 7 ανθρώπων με μια σαφή αποστολή : να ξεχωρίσουμε σε ό,τι κάνουμε , να υπερβούμε τις προσδοκίες και του πιο απαιτητικού πελάτη μας , και να αφήσουμε την "κουκίδα" της γνώσης , της ηθικής και του επαγγελματισμού μας στο χώρο.

Οι πελάτες μας βρίσκονται στο επίκεντρο της δουλειάς μας γι' αυτό και οι αξιολογήσεις τους μας επαινούν και μας ωθούν να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό και την ίδια αγάπη!

Υπεύθυνος των χαρτοφυλακίων είναι ο Νικολόπουλος Άγγελος . Με πολύ αγάπη για την δουλειά , όρεξη για μάθηση και πείσμα , κατάφερε όλα αυτά τα χρόνια να ξεχωρίσει με τις γνώσεις και το ήθος του και πέτυχε να δημιουργήσει μια εταιρία με αντίστοιχα τυπικά και ουσιαστικά χαρακτηριστικά. Ζεστή ατμόσφαιρα , ομαδικό πνεύμα εργασίας , ανταποδοτικότητα , αξιοκρατία , ανθρωπιά , εκπαίδευση και εξέλιξη .

Η εταιρία μας επιθυμεί να εμπλουτίσει το ανθρώπινο δυναμικό της με Υπαλλήλους στο τμήμα ανάληψης Γενικών κλάδων και κλάδου Αυτοκινήτου. Αν κι εσύ θέλεις να γίνεις μέλλος και μέρος της φιλοσοφίας μας στείλε μας το βιογραφικό σου.

Περιγραφή θέσης:

  • Παρακολούθηση & διεκπεραίωση αιτημάτων δικτύου πωλήσεων
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Διερεύνηση και αξιολόγηση κινδύνων συμβολαίων των Κλάδων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχιούχος σχολής Οικονομικής ή Ασφαλιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ασφαλιστικού γραφείου
  • Διευρυμένες γνώσεις των κλάδων
  • Καταχωρήσεις συμβολαίων στο πλαίσιο του λογισμικού BlueByte
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή Γνώση H/Y
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Αναπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και συντονισμού
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους
  • Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει επίσης να έχει εχεμύθεια, υψηλό πνεύμα συνεργασίας και διάθεση να συνεχίσει την εκπαίδευση και την κατάρτιση με σκοπό την εξέλιξη

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Μόνιμη και σταθερή εργασία 8ώρου / 5ήμερο
  • Πολύ καλές αποδοχές
  • Διαρκής εκπαίδευση και κατάρτιση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης
  • Σύγχρονο, ευχάριστο, και δυναμικό περιβάλλον εργασίας