Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/2/2022

Sales Energy Advisor

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ο Όμιλος Volton Ελληνική Ενεργειακή Α.Ε., είναι μία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται δυναμικά και αναπτύσσεται με ραγδαίο ρυθμό στο χώρο της Προμήθειας και Εμπορίας Ηλεκτρικής Ενέργειας. Προσφέροντας αξιόπιστες υπηρεσίες που καλύπτουν τις ολοένα αυξανόμενες ενεργειακές ανάγκες επιχειρήσεων και νοικοκυριών.

Ο Όμιλος Volton στοχεύει στη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους καταναλωτές. Φιλοδοξία της εταιρείας είναι να γίνει μία από τις σημαντικότερες εταιρείες του κλάδου και να παραμείνει στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στην προμήθεια ηλεκτρικής ενέργειας. Στο πλαίσιο της ανάπτυξης του, ο Όμιλος Volton ενισχύει το ανθρώπινο δυναμικό του και αναζητά:

Έχεις ταλέντο στις πωλήσεις και αναζητάς το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;
Θέλεις να εξελιχθείς στο χώρο των πωλήσεων της ενέργειας;

Έλα στην ομάδα μας!

Ο Sales Energy Advisor είναι υπεύθυνος για την επικοινωνία με οικιακούς & εταιρικούς καταναλωτές με σκοπό την ενημέρωση και προώθηση υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.

Περιγραφή Θέσης:

• Ολοκληρωμένη παρουσίαση των υπηρεσιών/προγραμμάτων της εταιρείας με βάσει τις εξατομικευμένες ανάγκες του καταναλωτή
• Face to face επικοινωνία με τον καταναλωτή
• Καταγραφή δυνητικών πελατών στην περιοχή ευθύνης
• Διερεύνηση αναγκών και διαχείριση αντιρρήσεων του δυνητικού πελάτη
• Reporting

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Απολυτήριο Λυκείου, πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό
    • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
    • Εξωστρέφεια, δυναμισμός, φιλοδοξία και εργατικότητα
    • Προσανατολισμός στον πελάτη και στην επίτευξη στόχων
    • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
    • Δραστήρια και δυναμική προσωπικότητα με όρεξη για δουλειά
    • Γνώση Η/Υ (Windows, Office)
    • Καλή γνώση Αγγλικών
    • Επαγγελματισμός & Ομαδικό πνεύμα
    • Δυνατότητα ταξιδιών

    Παροχές

    • Σταθερός μηνιαίος μισθός άνω του βασικού
    • Πενθήμερη εργασία
    • Αορίστου χρόνου σύμβαση εργασίας
    • Ιδιωτική Ασφάλιση
    • Ανταγωνιστικό μηνιαίο bonus επίτευξης στόχων
    • Διαρκή εκπαίδευση και υποστήριξη στο χώρο του των Πωλήσεων
    • Προοπτικές εξέλιξης με αξιοκρατικά κριτήρια
    • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
    • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
    • Ένταξη στις εταιρικές παροχές & προνόμια

    Αν σας ενδιαφέρει να εργαστείτε στον Όμιλο Volton μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας κάνοντας Αίτηση.

    Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

    Εφόσον το βιογραφικό σου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της θέσης εργασίας θα επικοινωνήσουμε μαζί σου τηλεφωνικώς για να ορίσουμε μια συνάντηση.

    Πληροφορίες για τον Όμιλο στο site μας volton.gr