Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

HEALTH CLAIMS ADJUSTER

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητάμε Διακανονιστές Ζημιών Ασφαλιστηρίων Συμβολαίων Υγείας Ομαδικών και Ατομικών Συμβολαίων

Κύριες αρμοδιότητες
Χειρισμός, παρακολούθηση και διακανονισμός των ζημιών υγείας ομαδικών ή ατομικών συμβολαίων (προσδιορισμός και έγκριση παροχών, νοσηλειών, θεραπειών σύμφωνα με τους όρους του συμβολαίου). Επικοινωνία με τους Συνεργάτες και Ασφαλισμένους.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτήσεις
  • Προϋπηρεσία/εμπειρία σε διακανονισμό ζημιών ασφαλιστηρίων συμβολαίων υγείας (ομαδικά ή ατομικά συμβόλαια αντίστοιχα) τουλάχιστον 2 ετών. Επιπλέον εμπειρία θα αξιολογηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.
  • Καλή γνώση πρακτικών διακανονισμού ζημιών υγείας
  • Καλή γνώση και χρήση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στη χρήση τεχνολογίας και πολύ καλή γνώση MS Office
  • Κριτική σκέψη και αντίληψη, μεθοδικότητα
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίτευξης αποτελεσμάτων με ακρίβεια, αξιοπιστία και χρονική συνέπεια
Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.