Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Μηχανικός Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΟΙΩΤΙΑ | ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Βιομηχανία Αρτοποιίας για άμεση πρόσληψη για τις εγκαταστάσεις της στο Σχηματάρι Βοιωτίας.

Μηχανικός Βάρδιας

Περιγραφή θέσης:

Ο μηχανικός βάρδιας θα είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη της ορθής μηχανολογικής λειτουργίας του εξοπλισμού του Εργοστασίου κατά την διάρκεια της βάρδιας του.

Αρμοδιότητες:

  • Επισκευή και συντήρηση εξοπλισμού παραγωγής και γενικών εγκαταστάσεων εργοστασίου.
  • Διεξαγωγή προληπτικών και διορθωτικών εργασιών συντήρησης.
  • Τήρηση των διαδικασιών ασφάλειας και ποιότητας του εργοστασίου σύμφωνα με τις προδιαγραφές GMPS.
  • Ανάγνωση και κατανόηση εγχειριδίων και οδηγιών συντήρησης, καθώς και τυποποιημένων ανταλλακτικών εμπορίου.
  • Στενή συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της τεχνικής ομάδας για την αποτελεσματική εκτέλεση έργων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τεχνικής Σχολής (ΟΑΕΔ, ΕΠΑΛ, ΙΕΚ).
  • Επιθυμητή εμπειρία 3 ετών σε βιομηχανικό περιβάλλον ως Μηχανικός βάρδιας.
  • Γνώση Αγγλικής σε ικανοποιητικό επίπεδο
  • Γνώση χρήσης Η/Υ
  • Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα κυλιόμενων βαρδιών.

Επιθυμητό προσόν:

  • Γνώση και χρήση εργαλειομηχανών

Ικανότητες:

  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και μεθοδικότητα
  • Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.