Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/4/2024

Υπάλληλος καταστήματος εστίασης

Εστίαση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Το κατάστημα Loukoumania, μέλος του ομίλου Loukoumania stores, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης αναζητεί άτομα για θέση πλήρους απασχόλησης για απογευματινή - βραδινή εργασία. (λήξη βάρδιας μετά τις 24:00).

Αρμοδιότητες
  • Εξυπηρέτηση πελατών με ευγένεια, φιλικότητα, συνέπεια και χαρούμενη διάθεση, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα/στήσιμο των προϊόντων βάση των standard της επιχείρησης.
  • Καθημερινή εντατική καθαριότητα του χώρου εργασίας και των μηχανημάτων.
  • Προετοιμασία και ψήσιμο λουκουμάδων, βάφλας  (κατά τη καλοκαιρινή σεζόν σερβίρισμα παγωτού, γρανίτας και των υπόλοιπων κύριων προϊόντων)
  • Χειρισμός λουκουμαδιέρας, βαφλιέρας, μίξερ και λοιπού εξοπλισμού
  • Χρήση προγράμματος παραγγελιοληψίας και ταμείου.
  • Απογραφή προϊόντων.
  • Συμμετοχή στο κλείσιμο της βραδινής βάρδιας (λάντζα και γενική καθαριότητα, κλείσιμο ταμείου).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία και γνώσεις στο κλάδο της ζαχαροπλαστικής/μαγειρικής
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ευγένεια, με θέληση να παρέχει τη καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση στους πελάτες
  • Συνέπεια στις υποχρεώσεις και προσαρμοστικότητα.
  • Υπευθυνότητα και τυπικότητα στην τήρηση των κανόνων λειτουργίας της επιχείρησης
  • Ανταπόκριση σε συνθήκες πίεσης και γρήγορής εργασίας
  • Απαραίτητη καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως των προσόντων
  • Ασφάλιση
  • Εκπαίδευση σε όλους τους τομείς (λουκουμάς, παγωτό, γρανίτα κλπ) όπως και στη χρήση του εξοπλισμού
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτική εξέλιξης