Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/4/2024

Tεχνικός Η/Υ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

H DATAGR ΕΠΕ με έδρα τον Εύοσμο ζητά τεχνικό Η/Υ για πλήρη απασχόληση

Αρμοδιότητες

  • Εγκατάσταση υλικού
  • Εγκατάσταση και  διαμόρφωση λογισμικού και οδηγών
  • Συντήρηση και επισκευή Η/Υ και περιφερειακών συσκευών
  • Εγκατάσταση και συντήρηση LAN/WAN
  • Εγκατάσταση και  συντήρηση antivirus προγραμμάτων (Dr WEB, Kaspersky,Eset)
  • Αντιμετώπιση προβλημάτων και παροχή λύσεων για την αποκατάσταση της λειτουργικότητας συστημάτων Η/Υ
  • Τήρηση αρχείων επισκευών και επιδιορθώσεων για μελλοντική αναφορά
  • Παρακολούθηση συστημάτων πελατών και αντιμετώπιση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη Γνώση Δικτύων
  • Απαραίτητη γνώση επίλυσης προβλημάτων Η/Υ - περιφερειακών
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητο δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων θα εκτιμηθεί
  • Διάθεση για εργασία
  • Θα εκτιμηθεί γνώση ταμειακών μηχανών - Pos - Ζυγών

Παροχές

  • Αποδοχές ανάλογες με την εμπειρία και την διάθεσή για εργασία
  • Ελκυστικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Δυνατότητα παρακολούθησης σεμιναρίων
  • Συνεχής εκμάθηση νέων τεχνολογιών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.