Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2020

Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις άριστη γνώση γαλλικών και σε ενδιαφέρει να εξελίξεις την καριέρα σου ως Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων;

Θέλεις να εργαστείς σε ένα οργανωμένο και δυναμικό περιβάλλον ανήκοντας στο εμπορικό τμήμα μεγάλης εταιρείας που δραστηριοποιείται στο εμπόριο ειδών διατροφής;

Επιθυμείς να ενταχθείς στην ομάδα ανάπτυξης δικτύου πωλήσεων για γαλλόφωνες αγορές;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες σου ως Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων θα περιλαμβάνουν:
  • Επικοινωνία με υφιστάμενους και εν δυνάμει πελάτες γαλλόφωνων χωρών
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων σε αγορές του εξωτερικού
  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων και επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές
  • Έρευνα αγοράς εξωτερικού και σύνταξη αναφορών
  • Διαχείριση αλληλογραφίας και τηλεφωνική εξυπηρέτηση στα γαλλικά
  • Παρακολούθηση και καταχώρηση παραγγελιών
  • Επίλυση προβλημάτων όταν χρειάζεται

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων θα πρέπει να διαθέτει:
  • Άριστη γνώση γαλλικών, (επιπέδου C2)
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε αντίστοιχη θέση σε εμπορικό τμήμα οργανωμένης εταιρείας
  • Επιθυμητή γνώση Γερμανικών (όχι απαραίτητη)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS-Office
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικότητα, Συνέπεια και Επαγγελματισμό

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για την θέση Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Ασφαλιστική κάλυψη
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η θέση Στέλεχος Τμήματος Διεθνών Πωλήσεων σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες μετά την ολοκλήρωση της αίτησης, μπορείς να καλέσεις στο 6940781825 ή στο 2310414732 και να ζητήσεις την Elena Vasileiou.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.